Міжнародні іспити з англійської: які бувають і як вибрати

Міжнародні іспити з-англійської мови, які бувають і як вибрати

TOEFL , IELTS , CELTA – ви напевно чули про ці іспити в університеті, на курсах або на роботі. Крім них є ще близько 15 іспитів, які підтверджують ваш рівень володіння мовою. Але ось що означає кожен з них, для чого його здавати і який потрібен саме вам? Давайте розберемося в цьому разом.

Причин, за якими вам може знадобитися здавати іспит, може бути декілька:

  • вступ до університету
  • переїзд за кордон
  • просування по роботі
  • або просто підтвердження своїх знань

Крім цього, є поділ іспитів на дві групи : Для дорослих та дітей.

Іспити для дорослих:

  • для навчання – TOEFL, IELTS Academic
  • для роботи – IELTS General, TOEIC
  • для себе – FCE, CAE, CPE
  • викладачам – CELTA, DELTA, TKT
  • бізнес англійська – BEC, BULATS

Іспити для дітей:

  • YLE, KET, PET

З метою здачі визначилися, тепер розберемося в назвах і зрозуміємо, який же саме іспит вибрати.

TOEFL

TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) – міжнародний іспит на знання американської англійської . Існує 3 варіанти тестування: PBT (paper-based test) – тест в письмовій формі, CBT (computer-based test) – комп’ютерний варіант, iBT (internet-based test) – тестування через інтернет. В незалежності від виду іспиту, перевіряються такі навички, як Reading (Читання), Listening (Аудіювання), Writing (Писемність), Speaking (Мовлення). Максимальна кількість балів, яку можна отримати – 120. Сертифікат буде дійсний протягом 2 років.

IELTS

IELTS (International English Language Testing System) – цей іспит визначить ваші знання британського англійської . Є дві версії іспиту – IELTS Academic і General. Сертифікат Academic потрібен для вступу до навчальних закладів, General – для імміграції та роботи. Максимальна кількість балів, яку можна отримати – 9. Дійсний також протягом 2 років.

TOEIC

TOEIC (Test Of English for International Communication) – структура тесту схожа з TOEFL, відмінність в тому, що цей тест здається при працевлаштуванні в міжнародну компанію .

FCE

FCE (First Certificate in English) – його можуть здавати ті, хто досить добре володіють англійською та використовують її в повсякденному житті, в навчанні і на роботі. Даний тест прирівнюється до рівня Upper-Intermediate або B2. Максимальна оцінка – 190 балів. Дія сертифікату безстрокова .

CAE

CAE (Certificate in Advanced English) – отримуючи даний сертифікат, ви стаєте впевненим користувачем рівня Advanced (C1). Дія сертифікату безстрокова.

CPE

CPE (Certificate of Proficiency in English) – сертифікат підтверджує, що у вас виключно високий рівень володіння англійською мовою, нарівні з носієм мови (Proficiency або C2). Його наявність дає безліч можливостей для навчання та працевлаштування. Також як і CAE і FCE не має терміну дії.

CELTA

CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults or in Teaching English to Speakers of Other Languages) – є початковою кваліфікацією у викладанні англійської як іноземної і англійської як другої мови. Видається даний сертифікат підрозділом Кембриджського університету , Cambridge English Language Assessment, після закінчення однойменного інтенсивного або частково заочного курсу.

DELTA

DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults or in Teaching English to Speakers of Other Languages) – професійна кваліфікація для викладачів англійської мови. Даний диплом визнається навчальними закладами всього світу і дає більше можливостей для працевлаштування.

TKT

TKT (Teaching Knowledge Test) – тест для вчителів молодшої, середньої та старшої шкіл, який підтверджує, що його власник володіє методикою і теорією викладання.

BULATS

BULATS (Business Language Testing Service) – даний іспит оцінює рівень володіння бізнес англійською. Він дуже простий і мобільний. Є письмовий та комп’ютерний варіанти, і його можна провести безпосередньо в офісі компанії.

BEC

BEC (Business English Certificate) – схожий на BULATS, але відрізняється тим, що складається з трьох рівнів знання мови: BEC Preliminary (рівень Intermediate), BEC Vantage (рівень Upper-Intermediate), BEC Higher (рівень Advanced).

YLE

YLE (Young Learners English Test) – призначений для дітей віком від 7 до 12 років. Іспит проходить в ігровій формі, що дозволяє визначити знання та мотивувати до подальшого вивчення мови. З ним не можна вступити в зарубіжну школу, але у дитини з’являється перший документ міжнародного рівня і ви знайомитеся з міжнародними вимогами для складання іспитів.

KET

KET (Key English Test) – призначений для дорослих і дітей з 15 років. Перевіряє початкові знання, можливість використовувати фрази, вирази, граматику.

PET

PET (Preliminary English Test) – наступний етап, який підтверджує знання англійської на середньому рівні.

Вибір потрібного іспиту зроблений, залишилося до нього підготуватися. У нас в центрі можна пройти безкоштовний тест на визначення рівня, підібрати зручний графік навчання, а наші викладачі допоможуть вам скласти індивідуальний план підготовки до іспиту . І пам’ятайте, якщо є мета, головне – її досягти і отримати підтвердження того, що ваша англійська на гідному рівні.

Українська