Як я складала IELTS / Міжнародний іспит з англійської мови – Анастасія Грінкевич

Як підготуватися IELTS за короткий термін

Авторська стаття викладача англійської Анастасії Грінкевич , Для блогу «Number One»

Якби іспиту потрібен був слоган, то він би звучав так: “ it’s not only about acquiring some language level, but personal project, requiring development in every aspect you know “.

Я ні в якому разі не намагаюся вас налякати, дорогі друзі, але поспішаю попередити, що для успішної здачі цього іспиту, крім мови, необхідно прокачати такі навички:

Які навички потрібно прокачати для успішної здачі IELTS

Увага і концентрація – Listening section триває 30 хвилин, він не повторюється. Щоб дати якомога більше відповідей з 40, необхідно не відволікатися ні на секунду. Навіть якщо ви знаєте правильну відповідь, ви можете втратити бали, записавши її з орфографічними або граматичними помилками, тому обов’язково вивчіть як звучать і пишуться частки та відсотки, час та дата, поширена світова валюта. Не очікуйте, що здавати іспит ви будете в абсолютній тиші і комфорті – на моєму іспиті були відкриті вікна на проїжджу частину, де відбувалася заміна дорожнього покриття.

Уміння досить швидко читати, при цьому розуміючи зміст тексту (Природно, чим більше лексики вам вже відомо, тим краще).

Взагалі, при підготовці до тесту, бажано залишити звичку все перекладати на Українську / Російську і переключитися на “English mode”, тому що а) переклад забирає багато часу б) таким чином нічого путнього і вище рівня Intermediate в результаті написати не вийде. Перед вами стоятиме завдання приборкати 3 тексти, кожен розміром з 2 сторінки А4, а також виконати 40 завдань в ньому. І все це за 60 хвилин. Перекладати незнайомі слова немає можливостів – з собою заборонено брати словники, книги, годинник. На стіні буде висіти годинник, за якими можна орієнтуватися, але не забуваємо залишити 5-10 хвилин для перенесення відповідей в нашу основну екзаменаційну форму.

Упевнена вільна мова . Ви повинні бути стійкі до відволікаючих факторів навколо вас. Найчастіше самі неприємні моменти це – неусміхненний або незацікавлений емоційно екзаменатор, його тиха мова або незрозуміла вимова, питання, на які нічого відповісти, тому що вони здаються дуже плоскими, або ж ви просто абсолютно незнайомі з цією темою (ви дівчина художник, а вас запитують про футбол).

Що робити? Вам не обов’язково дивитися на екзаменатора – ваша відповідь записується на диктофон і буде оцінюватися в Cambridge University, тому говорити потрібно чітко, відповідати на питання прямо, не думати занадто довго, інакше вам просто поставлять наступне запитання, визнавши мовчання незнанням. Перепитувати те, що не розчули або не до кінця зрозуміли можна і потрібно. Якщо вам все-таки випало запитання, на яке ви абсолютно не знаєте відповіді – акуратно поміняйте напрям і розкажіть про те, що знаєте, або які асоціації викликає ця тема, адже головне завдання – говорити!

В інтернеті у вільному доступі є всі можливі теми, на які задаються запитання в секції Speaking, ви можете кожен день самі собі розповідати те, що знаєте на ці теми, підбираючи найкращі вираження і “заучуючи” деякі крилаті вислови. До речі, про вислови!

Під час підготовки звертайте увагу на Collocations & Compound words, а також підучіть Linkers – все це стане в нагоді як в секції Speaking , Так і Writing. Однак пам’ятайте, що в есе ми використовуємо більш формальну мову.

Навчіться писати швидко і по суті . У вас буде 60 хвилин, щоб написати 2 есе на мінімум 150 і 250 слів відповідно. Пишіть свою думку тільки якщо вас про неї запитують, приводьте порівняння тільки тоді, коли про це було написано в завданні – не перебільшуйте з креативом, не замахуйтеся на більш ніж 3-4 абзаци у другому есе.

Вам також слід задуматися про те, як у вас краще виходить писати (від руки або друкувати), тому що сьогодні є вибір між письмовим і комп’ютеризованим варіантом складання іспиту. Але, звісно, ніяке автовиправлення не буде доступне.

Хоч вся письмова частина заповнюється спочатку на чорнових бланках, забрати з собою нічого не можна – все складається в ваш пакет іспиту і здається. Але перевірятися буде виключно тільки те, що перенесено в основний бланк, навіть якщо там зовсім порожньо.

Для підготовки бажано виконати мінімум 10 повноцінних пробних тестів, з використанням таймера, не відволікаючись і не даючи собі поблажок. Якийсь навик з чотирьох у будь-якої людини завжди слабкіші за інших. Знайдіть своє ‘слабке місце’ і попрацюйте над ним старанніше. Також не забувайте, що, якщо вам потрібен бал 6.5, то вдома варто натренуватися на бал 7, тому що в стресовій ситуації високі шанси показати не найкращий свій результат.

Кожна секціях оцінюється окремо, а потім виводиться середнє арифметичне, завдяки чому загальний бал можна скорегувати сильнішим навиком.

Як швидко підготуватися до іспиту з англійської

Number One завжди тримає руку на пульсі і знає всі нюанси міжнародних іспитів . Якщо ви хочете серйозно та швидко підготуватися до іспиту – приходьте до нас на курси , І ми разом досягнемо приголомшливих результатів!

І наостанок порада: якщо ви шукаєте відносно простий, але дієвий спосіб для ‘прокачування’ своїх навичок, про які ми говорили на самому початку – читайте літературу в оригіналі , Або як мінімум адаптований рівень Upper-intermediate. Читайте усвідомлено – помічайте конструкції, побудова речень, звертайте увагу як плавно доноситься думка. Саме книги, а не серіали ви бачите в якості поради в першу чергу, тому що вони допоможуть збільшити словниковий запас і навчать майстеніше ним користуватися. Як то кажуть, більше зайців вийде зловити 🙂

Best of luck and break a leg, guys!

Українська